Akce Zažij skialpy jsou co do technické náročnosti vhodné jak pro profesionální skialpinisty, tak úplné začátečníky. Se vším poradíme a vysvětlíme. Letos se jedná o nultý ročník projektu a proto je vstup na akce zdarma, stačí jen potvrdit účast na email info@zazijskialpy.cz.

Termín

12.02.2022 – 12.02.2022

Místo

Plešivec

Registrace

Zázemí akce

Je pro vás připraveno vyhřívané zázemí s občerstvením přímo v areálu akce. 

Harmonogram akce

  • V 16:00 je plánován začátek společného výšlapu po sjezdovkách a blízkém okolí, půjdeme po menších skupinkách, každá s instruktorem, kterého se můžete donekonečna ptát na všetečné otázky
  • V 19:00 začne přednáška Horské služby se zaměřením na skialpy. Jak se chovat v horách? Kudy je bezpečné chodit? Za jakých podmínek lze vyrazit na výšlap? To vše a mnoho dalšího nám vysvětlí ti nejpovolanější v oboru
  • Ve 20:00 si ukážeme lavinový workshop v praxi. Víš, co je svatá trojice skialpinisty? Umíš ji používat? Jak poznám, že je ten krásný svah pode mnou bezpečný? Workshop, který by měl absolvovat každý bez výjimky. 
  • Od 21:00 příjemně posedíme, sdělíme si zážitky, rozebereme, kam je vhodné na skialpy vyrazit, poradíme s vybavením. Každého zveme na pivko! Doporučujeme zůstat až do neděle a načerpat čerstvý vzduch plnými doušky. 
  • Účast na akci je pro všechny ZDARMA! 

 

 

 

Přihlásit se online

Trasy

Půjdeme zhruba 2,5 hodiny a vrátíme se zpátky do areálu. V areálu pojede večerní lyžování, vždycky se tak lze dolů vrátit po sjezdovce nebo lanovkou.

Informace o akci

Zažij skialpy je sportovní projekt pro širokou veřejnost bez rozdílu výkonnosti nebo věku. Není nic lepšího než být s partou kamarádů nebo rodinou v přírodě a mít u toho možnost si zaspartovat. Co je však ještě důležitější je, aby se nikomu nic nestalo, protože zdraví je na prvním místě. A jelikož skialpinismus zažil hlavně v minulé sezoně ohromný boom Máme v plánu také lidi vzdělávat o chování v horách formou přednášek Horské služby, profesionálů nebo výrobců vybavení. Cíl projektu je jasný - Zažít skialpy. 

Přihlásit se online

Partneři závodu

Hlavní partneřiKooperativa
Harfa sport
Cardion
PartneřiNutrendd
Kilpi
Loapp
ZA PODPORYkrkonoše